Skip to main content

Pencere Hava Filtresi ne amaçla üretilmiştir?

İnsanların yaşadığı ev, ofis, sağlık merkezi, okul, kreş, spor salonu gibi iç mekan yaşam alanlarının dışarıdan alacağı havanın temizliği, yaşam kalitesini doğrudan etkileyen en öncelikli unsur olarak görülmektedir.

İnsan dışında aynı ortamlarda bulunan diğer canlılar, gıdalar, elektronik her türlü cihazlar, mobilyadan giyim eşyasına varıncaya kadar her türlü eşyalar da belli oranlarda kirli havanın getirdiği toz ve diğer zararlı partiküllerden etkilenmektedir.

Respilon Air Pencere Filtresi, tüm bu zararlı etkileri minimuma indirmek ve dışarıdan giren kirli havayı süzerek, temiz bir hava girişini sağlamak amacıyla üretilmiştir; pencerelere, kapılara veya hava menfezi ve benzeri hava girişlerine takılabilen nanofiber bir filtredir.

Pencere Hava Filtresinin insan sağlığı için önemi nedir?

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre hava kirliliği, Dünyada yılda yaklaşık 6,5 milyon insanın ölümüne yol açmakta; yaşadığımız iç mekanlardaki hava kirliliği ise her yıl 4,3 milyon insanda önemli hastalıklara neden olmaktadır.

Yaşanan mekanlara dış hava ile giren is, duman, toz, bakteri, virüs gibi partiküller ile polen, küf ve bitki sporları gibi allerjenler ciddi hastalıkların kaynağını oluşturmaktadır.

Respilon Air, tüm bu zararlı unsurları taşıyarak insan sağlığını tehdit eden kirli havayı, nanofiber katmanlarında süzerek iç mekanlara temiz bir havanın girmesini sağlamak üzere üretilmiştir.

Pencere Hava Filtresinin en önemli ayırdedici özellikleri nelerdir?

Ürünün en önemli ayırdedici özellikleri;

Kolay Monte Edilebilirliği,  Yararını Hemen Göstermeye Başlaması, Uzun Dönemli Koruma  Sağlaması ve Yararlarına Oranla Makul Fiyatı  olarak sayılabilir.

Respilon Air hava geçişini yavaşlatır mı?

Ürün,  havadaki zararlı partikülleri, katmanlarından süzerken,  test videomuzda da görülebildiği gibi hava geçişini sadece makul bir düzeyde yavaşlatmaktadır.

Pencere Hava Filtresinin montajı kolay mıdır?

Respilon Air Pencere Hava Filtresi, tıpkı bir sineklik teli montajında olduğu gibi; sabit, açılabilir veya takılıp sökülebilir tiplerde monte edilebilir.

Temizlik gerektirir mi, gerektirirse nasıl temizlenir?

Pencere Hava Filtresi, ılık bir suya yatırılarak kısa bir süre tutulduktan sonra, sabunlu su yardımıyla oldukça kolay bir şekilde temizlenebilen bir üründür.

Respilon Air' in ömrü ne kadardır?

Bulunduğunuz bölgenin hava kirliliği yoğunluğuna bağlı olarak, ürünün ömrü minimum 3 yıldır. Ancak yoğun kirliliğin olduğu bir bölgede yaşıyor, filtrenizin sık sık kirlendiğini görüyor ve  temizlemek zorunda kalıyorsanız, biliniz ki bu filtre sayesinde kendinize ve ailenize çok büyük bir iyilik yaptınız. Çünkü; çocuk, yaşlı ya da rahatsızlığı olan veya olmayan tüm aile bireylerinizin bu denli kirli ve zehirli bir havayı solumasını önlediniz.

Bu ürünü taktırdığım pencerelerimi tüm gün açık bırakabilir miyim?

Bir ya da bir kaçına hava filtresi taktırmış olduğunuz pencerelerinizi, dışarıda olduğunuz zamanlarda da açık bırakarak, yaşadığınız mekanın tüm gün temiz hava ile havalanmasını sağlayabilirsiniz. Bulunduğunuz kat veya pencerelerinizin vasistas açılımlı olup olmaması dikkat edilmesi gereken bir konudur. Burada hırsızlık ya da benzeri durumlar için Respilon Air’ in bir güvenlik bariyeri oluşturmayacağını dikkate almanız gerekecektir.

Penceremi gün boyu açık bıraktığımda yağmur suyu veya kar girmesi riski yok mu?

Respilon Air’in test videolarında da açıkça göreceğiniz gibi, ürün aynı zamanda su geçirmez, su tutmaz bir özelliğe sahiptir. Soğuk iklimlerde ya da kar yağışının görüldüğü bölgelerde kar girmesi de söz konusu olmayacağı için ürünü yağmurlu ve karlı havalarda da gönül rahatlığı içinde kullanmaya devam edebilirsiniz. Fırtına ve şiddetli yağışlarda doğal olarak pencerenin kapatılı tutulması gerekmektedir.

Respilon Air pencere toz tutucu olarak da kullanılabilir mi?

İnsan sağlığını tehdit ettiği kadar, yaşanan mekanlardaki diğer canlılara ve gıdalara; özellikle bilgisayar ve hassas elektronik cihazlara; mobilyadan giyim eşyalarına varıncaya kadar tüm eşyalara, zarar verdiğini bildiğimiz tozların, sık sık temizlenmesi eziyeti hepimizin şikayet ettiği bir konudur.

Respilon Air, havada asılı duran tozları, büyüklüklerine ve hava akım şiddetine bağlı olarak %97 ila %100 mertebesinde süzebilmektedir. Bu yönüyle bir “pencere toz tutucu” ya da “pencere toz filtresi” olarak da önemli bir işlev görmektedir.

Respilon Air aynı zamanda sineklik görevi de görür mü?

Respilon Air, “toz geçirmeyen sineklik”, “is ve duman geçirmeyen sineklik”, “polen geçirmeyen sineklik” gibi de düşünülebilir. Ana fonksiyonu pencere hava filtresi olan Respilon Air, doğal olarak her türlü sinek ve canlı haşeratın geçmesine de izin vermemektedir.

Respilon Air pencereden düşmeyi önler mi?

Respilon Air’i tıpkı bir sineklik teli gibi düşünmelisiniz. Düz açılımlı bir pencereden düşmeyi önleyecek bir ürün değildir. Bu nedenledir ki düz açılım pencerelerde tıpkı bir sineklik gibi bir ürün olduğunu düşünerek özellikle çocukların güvenliğine dikkat edilmelidir. Bu gibi durumları ve tüm gün açık kalabilme rahatlığını düşünerek ürünün vasisdas açılımlı pencerelere monte edilmesi ya da pencerelerin vasisdas açılıma dönüştürülmesi belli ölçüde yarar sağlayacaktır.

Respilon Air zararlı güneş ışığını da filtre eder mi?

Birincil amacı bu olmamakla birlikte Respilon Air pencere hava filtresi, güneşin UV ışınlarını belli bir düzeyde filtre etme özelliğine sahiptir.

Respilon Air pencere hava filtresi nasıl bir maddeden üretilmiştir? Sağlığa zararı var mıdır?

Respilon Air pencere hava filtresi, resmi teknik bilgi formuna göre %99 oranında Polyester, %1 oranında ise Poliviniliden florür üründen imal edilmiş olup, sağlık için zararlı herhangi bir özelliği bulunmamaktadır.

Bu filtre görüntüyü kesiyor mu veya ne kadar şeffaftır?

Mikronlar düzeyinde partikülleri filtre eden gözenekler nedeniyle doğal olarak pencere görüntüsü belli bir düzeyde kesilmektedir. Bu nedenle dışarıyı izlerken kullandığınız pencerelere uygulamak yerine evin içine hava almak istediğiniz pencere ve vasistaslara uygulayabilirsiniz.

Close Menu

1354. Cadde 1421. Sokak No:2 Ostim / Ankara

E:info@respilonturkiye.com

T: (+90) 312 385 88 52

F: (+90) 312 385 88 55

Hatüpen Pencere Sistemleri A.Ş.
© 2018 Respilon Türkiye