Hiç Düşündünüz mü;

Evimize Giren Kirli ve Zararlı Havanın Filtrelenmesi,

Isı, Ses Ya da Su Yalıtımından Niçin Daha Az Önemsenir ?

Sağlıklı bir yapının inşasında, ısı yalıtımı, ses yalıtımı, su yalıtımı elbette ki önemli unsurlar olarak bilinir. Ancak insan-yapı ilişkisinde, bu tür yalıtımlara, inşaat malzemelerinin kalitesine ya da yaşadığımız mekanların dekorasyonuna her nedense geniş yer verilirken ve de önemli bütçeler ayrılırken;

insanın en öncelikli ve en önemli ihtiyacı olan temiz bir havayı sağlama konusuna, dışarıdan giren kirli havanın yalıtımına nedense hiç önem verilmediğini görürüz.

Gerçekten oldukça şaşırtıcı değil mi?

Yaşayacağımız bir evi ya da iş hayatımızda kullanacağımız ofis mekanı seçerken bilinçli bir alıcı isek;

  • Yapıda ısı yalıtımı olup olmadığına;
  • Binanın temelden çatıya su yalıtımına veya
  • Ses yalıtımına dikkat ederiz.
  • Dekorasyon aşamasında, kullanacağımız mobilyadan beyaz eşyaya veya elektronik cihazlara varıncaya ergonomisinden dayanıklılığına kadar kılı kırk yardığımız olur.

Ancak o mekanlarda soluyacağımız temiz bir hava için bu kadar titizlendiğimiz olur mu acaba?

 

Yaşlılarımız, bebek ve çocuklarımız veya rahatsızlığı olan aile bireylerimiz de dahil yaşadığımız ortamda temiz hava soluyup solumadığımıza yeterli önemi vermekte miyiz?

Yaşadığımız kapalı ortamlara, dışarının kirli havasını sokmamak için ne gibi çareler üretiriz?

Gerçekten yaşadığımız ortamlarda temiz bir havayı soluyor olmamız, yaşamsal bir öneme sahip değil midir?

Öyle ki sağlıklı gıda maddeleri tüketmek, temiz bir içme suyuna sahip olmak ne kadar önemli ise temiz bir hava soluyor olmamız da en az bunlar kadar önem taşımaktadır. Sağlıksız bir gıdanın ya da suyun olumsuz etkisini bazen hemen hissettiğimizden ya da bunların olumsuz etkileri üzerinde çok daha yoğun durulduğundan olsa gerek farkındalığımız bu alanda daha yoğundur.

Ancak sağlıksız, kirli hatta zehirli bir hava ile iç içe olmanın olumsuz etkilerini bazen yıllar sonra, bazen de maalesef iş işten geçtikten sonra hissederiz.

Hızla kirlenen dünyamızda, temiz bir hava solumanın en önemli insan hakkı olduğu konusunda artık daha fazla farkındalık yaratmak zorundayız.

Sizlere bu sitede tanıtımını yapmakta olduğumuz nanofiber özellikli PENCERE FİLTRESİ, yaşadığımız ortama giren kirli dış havanın zararlı partiküllerini belli oranlarda süzerek daha temiz bir hava girişini sağlamak amacıyla üretilmiştir.

Sağladığı yararlar karşısında oldukça makul bir bütçe ile;

Kendimize, aile bireylerimize ve elbette hassas grup olarak adlandırılan, yaşlı, bebek, çocuk, hamile veya solunum rahatsızlığı olan sevdiklerimizin sağlığına en önemli katkıyı yapmış oluruz.  

Yorum Bırak

1354. Cadde 1421. Sokak No:2 Ostim / Ankara

E:info@respilonturkiye.com

T: (+90) 312 385 88 52

F: (+90) 312 385 88 55

Hatüpen Pencere Sistemleri A.Ş.
© 2018 Respilon Türkiye